Gdzie wykorzystujemy folię?

Marzec 9, 2021 by Brak komentarzy

Folia to materiał powszechnie stosowany. Stosuje się ją do pakowania, wykonywania izolacji na zewnątrz budynków jak i wewnątrz, w ogrodnictwie a także jako uszczelniacz i bardzo funkcjonalny materiał do przechowywania i przygotowywania potraw.

Ta wszechstronność skutkuje tym, że nie wyobrażamy sobie w chwili obecnej życia bez foliowych worków, toreb i innych foliowych opakowań. Spotykamy się w nimi na co dzień w wielu sklepach, głównie spożywczych. Dzięki foliowym workom możemy segregować żywność, pakować ją, transportować itd. Poza tym z folii wykonuje się różnokolorowe worki służące do przetrzymywania odpadów i ich podziału. Aktualnie na wielu osiedlach pojawiają się kontenery, dzięki którym możliwa jest segregacja śmieci, tak więc osobno pakuje się plastik, szkło i papier, a odpowiednio oznakowane worki są w tym wypadku ułatwieniem.

Mimo, iż w chwili obecnej odchodzi się od zwykłych worków i reklamówek z folii, zastępując je biodegradowalnymi, całkowite wyeliminowanie foliowych opakowań nie jest możliwe. Folia użytkowana w branży budowlanej doskonale sprawdza się jako izolator i uszczelniacz. Foliowe izolacje to przede wszystkim folia kubełkowa fundamentowa, folia znajdująca zastosowanie na konstrukcjach dachowych montowana przed ostatecznym ich pokryciem oraz na ściany. Uszczelnianie fundamentów to dzisiaj podstawa. Folia wykorzystywana w tym celu posiada odpowiednie tłoczenia mające na celu sprawniejsze odprowadzanie pary wodnej i zapobieganie osuwaniu się ziemi. Dzięki temu budowane dzisiaj domu nie ulegają zawilgoceniu a konstrukcja ich murów nie jest naruszana przez wodę.

Z kolei jeśli chodzi o budownictwo wykończeniowe doskonale przydaje się folia w płynie. Bardzo dobrze uszczelnia przestrzenie między płytkami kuchennymi, łazienkowymi i nie tylko. Nadaje się głownie do tych pomieszczeń, gdzie panuje duża wilgotność i gdzie ściany oraz podłoga narażone są na zachlapania. Opisywany rodzaj folii stosowany jest w dwóch warstwach o grubości nie przekraczającej 1mm.

Oprócz wszechstronnego zastosowania folii w budownictwie, może ona posłużyć jako materiał ochronny podczas transportu. Idealnie do tego nadaje się folia pęcherzykowa. Jest ona wyposażona w bąbelki. To one stanowią najlepsze zabezpieczenie dla delikatnych i łatwo uszkadzających się przedmiotów. Z powodzeniem można pakować w nią szkło, ceramikę, plastik, porcelanę i wiele innych.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *