Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

Marzec 8, 2021 by Brak komentarzy

Czy to możliwe, aby wnętrzu o trzydziestu metrach kwadratowych nadać wrażenie przestronności? Jak urządzić kawalerkę? Jeśli tylko zachowamy podstawowe zasady i triki aranżacyjne – zadanie wykonane. Wprowadźmy do mieszkania jasne kolory, usuńmy zbędne ściany i ograniczniki, powierzchnie mebli powinny być błyszczące, a gdy do tego dodamy lustra i dużo, dużo światła podarujemy mieszkaniu co najmniej kilka metrów. Spójna stylistyka dodatkowo powiększy mieszkanie! Ogromną rolę odgrywa też światło, zarówno to naturalne jak i sztuczne pochodzące z lamp, kinkietów czy popularnych listw z oświetleniem LED.

Zamiast tradycyjnych drzwi do pomieszczeń czy większych szaf zastosuj te na prowadnicach, nie będą potrzebować dodatkowo niewykorzystanej przestrzeni w postaci jednego metra koniecznego do otwierania skrzydła drzwiowego.

Projektanci wnętrz nie bez powodu stosują jasną kolorystykę w urządzaniu małych mieszkań w bloku. Stonowane barwy wprowadzają harmonię, ułatwiają koncentrację i zasypianie. Najbezpieczniejsze są beże, pastele i dużo bieli oraz odcienie szarości. Na tle takich kolorów idealnie wyglądają meble z naturalnych materiałów takich jak drewno. W przedmiotach dekoracyjnych postaw na oryginalny kształt, kolor i wzór – to ważniejsze niż marka i cena. Aranżacja kawalerki to zawsze duże wyzwanie, bo trzeba sprytnie i funkcjonalnie zbudować wielozadaniową przestrzeń: do wypoczynku, do gotowania, do pracy, zabawy i nauki.

Przedpokój nas wita

To rzeczywiście pierwsze pomieszczenie w każdym mieszkaniu, które nas wita i może nakreślić nam styl gospodarza. Jeśli to tylko możliwe ogranicz do minimum ilość wiszących ubrań, parasoli i butów. Nic tak nie psuje pierwszego wrażenia jak zagracony przedpokój. Postaw na meble, które nie przytłoczą często wąskiego lub ciemnego przedpokoju. W tym miejscu nie może zabraknąć lustra!

Kuchnia w całej okazałości

Przy aranżacji kuchni najważniejsze jest zachowanie ciągu technologicznego: lodówka – zlewozmywak – płyta grzewcza. Podwyższenie blatu sprawdzi się jako stół, a zachowanie wcześniej już wspomnianych zasad czyli jasnych kolorów, połyskliwych lub oszklonych frontów szafek pozwoli na zbudowanie przestronnego mieszkania. Jeśli układ kuchni czy aneksu na to pozwala, powieś szafki jak najwyżej. W wąskiej kuchni w kształcie litery „I” ustaw meble tak, aby możliwe było wykonanie swobodnego obrotu podczas przygotowywania posiłków.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *