Zapsuta skrzynia biegów – wymiana vs. naprawa

Styczeń 28, 2021 by Brak komentarzy

Usterka skrzyni biegów to nie przelewki. Zawsze można rozważać jej naprawę, jednakże faktem jest, iż nie zawsze jest to rozwiązanie opłacalne. Czasami naprawa skrzyni biegów może okazać się bardziej kosztowna niż wymiana jej na nową lub używaną, ale sprawną.

Przed podjęciem decyzji na konkretne rozwiązanie warto skonsultować się ze specjalistami oraz sprawdzić oferty firm zajmujących się naprawą oraz sprzedażą tego rodzaju produktów. Należy wiedzieć, iż w przypadku kupna nowej lub też zregenerowanej, sprawnej skrzyni czasami można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas. Nie trzeba wówczas zostawiać samochodu w warsztacie na dłuższy okres czasu – po zakupie skrzyni wystarczy ją odebrać oraz zamontować w samochodzie.

Używana skrzynia biegów i jej regeneracja

Dobrym pomysłem jest także zakupienie używanej skrzyni lub dokonanie pełnej regeneracji skrzyni biegów. Należy jednak zachować ostrożność i pamiętać wówczas o tym, aby wybrać znane i sprawdzone źródło.

Po zakupie takiej skrzyni można wybrać się do warsztatu i zlecić regenerację skrzyni biegów. Po całym zabiegu skrzynia powinna funkcjonować lepiej, niż tuż po jej zakupie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają ograniczone finanse, ale poszukują sprzętu, który będzie funkcjonował przez dłuższy czas.